TOLGA SEÇKİN HAKKINDA

1976 yılında Ankara’da doğdu, 1981 yılında İstanbul’a geldi ailesi ile birlikte.. 1995 yılında St-Joseph Fransız Lisesinden, 2001 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye bölümünden mezun oldu..

İlkokul yıllarından lise hayatına kadar, TRT’de çocuk programlarında ve arkası yarınlarda seslendirme yaptı. 1991 yılında Boğaç Göncü ile başladığı klasik gitar eğitimine, 2001 yılında Serkan Otacıoğlu ile çalıştığı şan derslerini de ekledi..

St-Joseph’te okuduğu yıllardan edindiği Fransızca repertuarına, zaman içerisinde İspanyolca, İtalyanca, Yunanca, Makedonca, İngilizce, Türkçe ve Portekizce şarkılar ekledi..

Soner Olgun’la çalıştı, Yonca Lodi ile aynı sahneyi paylaştı..

2014 Mayısında Bora Öztoprak yapımcılığında (Ardiko Prod) “MASAL” adlı ilk albümünü çıkardı.. İlk klip şarkısı “İbadet” 10 gün içerisinde TTNET Müzik sayfasında 5000 in üzerinde dinlenerek 63. sıraya yerleşti.. Albümün bütün şarkılarının söz ve müziklerinde sanatçının kendi imzası var, sadece “L’histoire de mon pays” adlı parçanın müziği Kıraç’a ait (Bir İstanbul Masalı fragman).. Vokallerde sanatçıya Bora Öztoprak, Mine Çağlıyan, Cengiz Ünal ve Derya Seçkin destek verdiler..

 

2017’de kurduğu TOLGA SEÇKİN ORKESTRASI ile müzikal serüvenine devam ediyor.

VİZYONUMUZ

Yıllarca sahne aldığı festivaller , kurumsal ve özel organizasyonlardaki    tecrübesiyle, Tolga Seçkin önderliğinde 2017 yılında bir araya geldik.

Yeni nesil eğlence anlayışı ve müzikal beklentiler doğrultusunda , 7 dilden şarkılarla, geniş bir repertuar yelpazesiyle sahnenizi paylaşırız.

En özel anlarınıza eşlik edebilmemiz  için gecenizi bize emanet edin, eğlencenizi garanti garanti altına alın.